221B Polisiye Festivali YouTube’da!

Türkiye’nin ilk ve tek polisiye kültürü dergisi 221B tarafından düzenlenen Uluslararası 221B Polisiye Festivali, polisiye edebiyata büyük katkılar sağlamış duayen isimlerle başladı. Barry Forshaw, Erol Üyepazarcı, Ahmet Ümit, Sevin Okyay, Armağan Tunaboylu, Gülce Başer, Çağatay Yaşmut, Mesut Demirbilek, Ercan Akbay, Leslie S. Klinger, Suat Duman, Prof. Dr. Halis Dokgöz ve Arne Dahl’ın panellerinin gerçekleştiği festival, ülkemizden ve dünyadan çok değerli isimlerle pazar akşamına dek devam edecek. Gerçekleşen oturumları Mylos Yayın Grubu Youtube sayfasından izleyebilirsiniz.

Festivalin ilerleyen günlerinde; Bron / Broen ve Marcella dizilerinin senaristi Hans Rosenfeldt, Trapped dizisinin başrol oyuncusu Ólafur Darri ÓlafssonCeset ve Görünmeyen Misafir gibi başarılı polisiye filmlerde imzası olan senarist ve yönetmen Oriol Paulo konuklar arasında yer alacak.

Festivalin ülkemizden konukları ise ünlü ekonomist ve yazar Mahfi Eğilmez, gazeteci yazar Timur Soykan, ödüllü yönetmenler Yeşim Ustaoğlu ve Ümit Ünal, yerli dijital platformların yöneticileri Ümmü Burhan (Exxen), Deniz Şaşmaz Oflaz (BluTV), Şebnem Aksoy (Puhu), Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi’nin oyuncuları Miray Daner ile Boran Kuzum ve senarist Ercan Mehmet Erdem olacak.

Festival, 28 Şubat Pazar günü dünyaca ünlü İspanyol yönetmen Oriol Paulo ile sona erecek. 5 sene boyunca Türkiye’de ve dünyada polisiyenin nabzını tutan 221B, yeni yaşını polisiye festivalinde yazarlarıyla, polisiye dizi ve sinema alanlarının önemli isimleriyle kutluyor!

28 Şubat 2021 tarihine kadar devam eden 221B Polisiye Festivali, Mylos Yayın Grubu Youtube sayfasından izlenebilecek; festival, 17 farklı panel, atölye ve gizem çözme oyunlarıyla dünyanın polisiyesini tek festivalde buluşturuyor!

Festival Programı İçin TIKLAYINIZ