Borusan Quartet, 2 Şubat’ta Grand Pera Emek Sahnesi’nde

Klasik dönemden modern döneme uzanan geniş bir repertuvara sahip olan ve yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdikleri turnelerle dikkat çeken ve ülkemizin en önemli oda müziği toplulukları arasında yer alan Borusan Quartet,Borusan Quartet, 2 Şubat’ta Grand Pera Emek Sahnesi‘nde dinleyicileri ile buluşacak.

Türkiyeli bestecilerinin ağırlıkla yer aldığı, klasik dönemden modern döneme uzanan geniş bir repertuvara sahip topluluğun oda müziği alanında iş birliğine gittiği sanatçılar arasında ise; İdil Biret, Itamar Golan, Fazıl Say, Valentin Erben, Gülsin Onay, Hüseyin Sermet, Paul Meyer, Ruşen Güneş, Reto Bieri, Toros Can, Ferhan & Ferzan Önder, Igudesman & Joo, Muhiddin Dürrüoğlu, Fora Baltacıgil, Gökhan Aybulus ve Lawrence Power gibi önemli müzisyenler bulunuyor.

Avusturya, Almanya, Fransa, İrlanda, İtalya, Cezayir, Hollanda, Sırbistan, Katar, Beyaz Rusya, Portekiz, Ürdün, İsviçre, Tanzanya, Yunanistan, ABD, Barbados, Japonya, St. Vincent ve Grenadinler, Slovenya ve İngiltere’de konserler veren Borusan Quartet, Rheingau, Schleswig-Holstein, Merano, Mozart, Napfilon, Bodensee, West Cork, Europalia, Mersin, Bodrum, İstanbul ve Ankara Müzik Festivalleri’nde de müzivkseverlerle buluştu.

Topluluk; Tonhalle (Zürih), Carnegie Hall (New York), Konzerthaus (Viyana), Concertgebouw (Amsterdam), Philharmonie de Paris (Paris), Le Corum (Montpellier), Schloss Elmau (Münih), L’arsenal (Metz), G. Verdi Hall (Milano) ve Musikverein (Viyana) gibi seçkin salonlarda konserler verdi.