Yeni Başlayanlar İçin Yunan Mitolojisi

Tuti Kitap’ın Başlangıç Serisi’nin üçüncü kitabı “Yeni Başlayanlar İçin Yunan Mitolojisi”, her kitleden okuyucunun merakını giderebilecek bilgilerle haftanın en dikkat çeken eseri oldu.

Her yaştan ve kitleden okuyucu için son derece ilgi çekici ve bilgilendirici bir formatta hazırlanmış olan “Yeni Başlayanlar İçin Astronomi” ve “Yeni Başlayanlar için İzafiyet ve Kuantum Fiziği” kitaplarının üçüncüsü “Yeni Başlayanlar İçin Yunan Mitolojisi” raflarda yerini aldı.

“Yunan mitleri olmasaydı, Batı Medeniyeti diye bir şey olabilir miydi?” sorusuyla yola koyulan kitabın ilk bölümünde Yunan Tanrıları karikatürize bir dille sunuluyor. İkinci bölümdeki bilgilendirici hikâyelerin ardından bu sefer modern dünyaya doğru geçişte meydana gelen komik unsurlara değiniliyor.

Yeni Başlayanlar için Yunan Mitolojisi, ölümsüzlük kavramının global kültüre ve düşünce sistemine olan etkisini Roma’dan, Shakespeare’e, Nietzsche’den kendi zamanımıza her çağ için karşılaştırmalı olarak inceliyor. Eserin yazarı Joe Lee, yazdığı bölümlerin yanlarında tasarladığı illüstrasyonlarla okurlara eğlenceli bir yolculuk vaad ediyor.