Don Kişot’un Yeni Rotası İstanbul!

Cervantes’in ölümsüz eseri Don Kişot’un yeni rotası, Kültür AŞ, Cervantes Enstitüsü işbirliği ile İstanbul oldu!

22 – 23 Şubat’ta “Cervantes İstanbul’da” etkinlikleri kapsamında, “Cervantes Türkiye’de” etkinliği, 22 Şubat’ta yazarın Oviedolu Katalina Sultan eserinde bahsi geçen mekânlara yapılacak gezi ile başlayacak. Bu gezide; Cervantes’in eserlerinde bahsi geçen semtlerde, “Don Kişot Rotası”na dahil edilecek noktaların tespiti yapılacak.


Cervantes etkinliği, 23 Şubat’ta Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda Türkiye ve İspanya’dan edebiyatçı, yazar ve akademisyenlerin katılacağı panelle devam edecek. “Cervantes Türkiye’de” aynı gün CRR’de Cervantes Filarmoni Orkestrası’nın ülkemizde ilk kez vereceği konserle sona erecek.

Cervantes etkinliği, 22 Şubat Cuma günü Cervantes’in bahsi geçen eserinde yer verdiği mekânlardan oluşturulan rotada bir İstanbul gezisi ile başlayacak. Saat 09.00’da Beşiktaş Yıldız Parkı’ndan başlayacak gezinin rotası şu şekilde devam edecek: Yahya Efendi Camii, Dolmabahçe, Kılıç Ali Paşa Camii, Pera, Haliç Tersanesi, Yahudi Mahallesi, Çıfıt Çarşısı, Murat Ağa Hamamı, Yedikule, Topkapı Sarayı ve Ayasofya.