Selen Uçer’in Kaleminden Bir Yeşilçam Melodramı

Sinema ve televizyonun başarılı oyuncusu Selen Uçer, bu kez kaleme aldığı tiyatro oyunu ile izleyicilerinin karşısına çıkacak.

Bir türlü kavuşamayan, sarkıcı Süreyya ve Emniyet müdürü Halil’in bir gazinoda yıllar sonra “zorunlu” olarak karşılaşması anlatan Tutsana Ellerimi, seyirciyi farklı bir dünyaya götürecek.


40 yıllık hikayelerini, oraya sahne almak için gelen ve bu kara- komik hikayenin içinde kalan , sosyal medya fenomeni genç̧ ikon-şarkıcı Sibel ile birlikte izleyeceğimiz oyunda, 1980-2016 yılları arası Türkiye’si, dönemin pop müziğinin melankolisi eşliğinde bir film şeridi gibi akacak.

‘Yeşilçam aşk hikayesi’ filmlerinin buluşamayan, olamayan aşklarını, bugünün değer yargıları ile sorgulayan bir melodram taşlaması olan Tutsana Ellerimi, “bu coğrafyanın oluşturduğu korku ve yetersizlik hisleri ile kendini baltalayan, yan yana durmayı, el ele vermeyi, güç dengeleri içinde gerçekten sevmeyi bilemeyenlerin birbirleriyle yüzleşebilmeleri mümkün müdür?” diye düşünürken bir çırpıda izleyeceğiniz bir hikaye.

Elit Andaç Çam, Kazım Semih Varol‘un yönettiği Tutsana Ellerimi de Fırat Doğruloğlu, İncinur Sevimli, Ayfer Tokatlı rol alıyor.