Kadın Oyunları Festivali Bilkent Center’da Başlıyor!

Ulusal ve uluslararası birçok sanat projesine ev sahipliği yapan Bilkent Center, Kadın Oyunları Festivali ile tiyatro severleri Bilkent Sahne AST’ta ağırlayacak. Türkiye’nin en köklü tiyatrolarından olan Ankara Sanat Tiyatrosu’nun sanat yönetmenliğinde, Atölye Kültür Sanat organizasyonu ile oluşturulan Kadın Oyunları Festivali 4 Mart tarihinde başlıyor. 

58 yıllık tiyatro deneyimi ile Türk Tiyatrosu’na sayısız başarı getiren ustaların büyük hatırasının olduğu Ankara Sanat Tiyatrosu (AST), Bilkent Center’da bulunan yeni sahnesi Bilkent Sahne AST ile 2021 yılında oyunlarını tiyatro severler ile buluşturuyor. Kadın Oyunları Festivali kapsamında, dört ayrı oyun Bilkent Sahne AST’ta sergilenecek. 

Türkiye’de ilk defa 4-11 Mart tarihlerinde, Ankara’da, Bilkent Sahne AST’ta hayata geçecek Kadın Oyunları Festivali, 8 – 17 Mart tarihlerinde Çanakkale Belediyesi, 23 – 27 Mart tarihleri arasında ise Ayvalık‘ta Ayvalık Belediyesi’nin ev sahipliğinde Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi‘nde devam edecek. 

FESTİVAL PROGRAMI

1 – 5 Mart – Bandırma Belediyesi

4 – 11 Mart – Bilkent Sahne AST  / Bilkent Center / ANKARA

8 – 17 Mart– Sosyal Medya Hesapları / Çanakkale Belediyesi

23 – 27 Mart – Nejat Uygur Sahnesi / Ayvalık Belediyesi / Balıkesir