İstanbul Tiyatro Festivali Pina Bausch’un Ölümsüz Başyapıtı Café Müller ile Açılacak!

25 Ekim-25 Kasım tarihleri arasında izleyiciyle buluşmaya hazırlanan İstanbul Tiyatro Festivali, açılışı Pina Bausch’un ölümsüz başyapıtı Café Müller ile yapacak.

Pina Bausch’un başyapıtı Café Müller, sanatçının topluluğu Tanztheater Wuppertal yüzyılda devrimci bir yaklaşımla dansı yeniden tanımlayan ve dans tiyatrosunun yeni bir tür olarak kabul görmesini sağlayan Pina Bausch’un başyapıtı Café Müller, sanatçının topluluğu Tanztheater Wuppertal’ın güncel kadrosu ve ilk günkü çarpıcılığıyla ilk kez Türkiye’de.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Entek, Opet ve Tüpraş sponsorluğunda düzenlenecek olan 27. İstanbul Tiyatro Festivali izleyicisine unutulmayacak bir kukla sineması deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Tiyatro sahnesini film setine dönüştüren benzersiz bir görsel dile sahip Büyük Patlama, küresel ısınma, aşırı tüketim gibi sürdürülebilirlikle ilgili günümüz meselelerine her yaştan izleyiciyi heyecanlandıracak yaratıcı ve eğlenceli bir yorum getiriyor.

Özellikle sahneleme türleri ve biçimlerinin çeşitliliğiyle ilklere yer verilen 27. İstanbul Tiyatro Festivali‘nin ikinci ve son senesinde bir kez daha usta isim Işıl Kasapoğlu üstleniyor.

20 tiyatro, performans ve dans gösterisinin yer aldığı festival programında Türkiye’den 11; Almanya, İngiltere, Danimarka, Fransa, Gürcistan, İrlanda, İsrail ve Yunanistan’dan toplam 9 yapım izleyiciyle buluşacak. 25 Kasım’a kadar sürecek festivalde izleyiciler, günümüz tiyatrosuna damgasını vuran yönetmen ve koreografların eserlerini izleme fırsatı bulacak.