Dokunaklı Bir “İlk Aşk” Hikâyesi: “Bırak İçeri Gireyim”

Ajvide Lindqvist’in çok satan romanı ve senaryosunu da kaleme aldığı kült film “Let the Right One In”in, Murat Daltaban‘ın yönetmenliğinde Zorlu PSM ve DOT işbirliğiyle ile ilk kez 5 Şubat’ta sahnede!

İlk olarak Jack Thorne tarafından Londra’da Royal Court Theatre için sahneye uyarlanan, seyirci ve eleştirmenlerden çok yoğun ilgi gören “Bırak İçeri Gireyim”, öteki olmanın ağırlığını farklı biçimlerde taşıyan iki çocuk Oskar ve Elias’ın hikayesini konu alıyor. Oskar, zorbalıkla baş etmeye çalışan bir çocuk. Elias ise Oskar’ın yan dairesine taşınan gizemli, sonsuz bir yaşamın içine hapsolmuş, uzun yıllardır aynı yaşta yaşayan biri.

Peş peşe yaşanan gizemli çocuk cinayetlerinin gölgesinde kalmış bir banliyö mahallesinde, dehşet verici ve dokunaklı bir ilk aşk hikâyesinin sunulduğu oyun, Atakan Akarsu, Begüm Akkaya, Selçuk Borak, Baran Can Eraslan, Uygar Özçelik, Meriç Rakalar, Şirin Kılavuz Sevinç, Tan Temel, Umutcan Ütebay’ı aynı sahnede buluşturuyor.

Prömiyerini 5 Şubat’ta Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde yapacak olan Bırak İçeri Gireyim’in provalarından ilk kareler de yayınlandı.