Turkish’i Dondurma’dan İlk Fragman

Sinema ve televizyonun sevilen isimlerini bir araya getiren ve Çanakkale Savaşı’na dair gerçek bir hikâyeden esinlenerek beyazperdeye taşınan Turkish’i Dondurma’nın beklenen fragmanı yayınlandı.

Avustralya’da yaşayan iki Türk, geçimlerini devecilik ve el arabası ile dondurma satarak sağlar. 1915 yılında memleketlerinde savaş çıktığını öğrenen ikili, Çanakkale’ye cepheye gitmeye karar verir. Ancak, yetkililer onların adadan çıkmalarına izin vermez. Bu sırada Avustralya’da Türkler aleyhine propaganda yapılmaya başlanır. İngilizler’in Avustralya’da asker devşirmek için broşür dağıttığını öğrenen iki Türk, ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi Avustralya’da vermeye karar verir.

Yönetmen koltuğunda Ayla filminin yönetmenliğini üstlenen Can Ulkay’ın oturduğu Turkish’i Dondurma’nın senaryosunu Gürkan Tanyaş kaleme alıyor.

Başrollerinde, Ulan İstanbul dizisinin ardından yeniden bir araya gelen Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil ve Ali Atay gibi başarılı oyuncuları bir araya getiren Will Thorp, Marleen Mathews, Tristan Alexander ve James Farley gibi isimler yer alıyor.