Sabit Kanca Efsanesi Geri Dönüyor!

Senaryosunu Bilal Akçay’ın yazdığı ve yönetmen koltuğunda Nuri Yıldız’ın oturduğu, Sabit Kanca efsanesinin üçüncü filmi Sabit Kanca: Son Soru 6 Mart’ta hayranları ile bir kez daha buluşuyor.

Başrolünü İsmail Baki Tuncer’in üstlendiği “Sabit Kanca: Son Soru”nun oyuncu kadrosunda; Fırat Sobutay, Zerrin Sümer, Metin Yıldız, Hilmi Erdem, Alay Cihan, Barbaros Dikmen, Hakan Çankaya, Murat Özsoy, Nuran Tuncer, Bensu Begovic, Tevfik İnceoğlu, Volkan Kantoğlu, Mevra Ustaoğlu, Hülya Diken gibi pek çok isim yer alıyor.

Filmin Konusu:

İstanbul’da Sabit Kanca’nın annesi ile oturduğu mahallede geçiyor. Katıldığı yarışmalardaki hazır cevapları ile bir anda fenomen olan Kanca, bu defa yaşadığı hafıza kaybı sonrası hayatını değiştirmeye karar vermiş ve artık yarışmamaya yemin etmiştir.Sebep olduğunu düşündüğü bir trafik kazasında tekerlekli sandalyeye mahkûm olan Zeki’yi iyileştirebilmek en önemli amacı haline gelmiştir.Fakat geçmişi onun peşini bırakmaz. Her şeyi bilen Sabit Kanca bu defa bilmediği bir düşmanla karşı karşıya gelecektir. Kanca, bilgisini sevdiklerinin hayatını kurtarmak için kullanmak zorundadır.