Evde Film Festivali!

Adalet temasıyla her yıl düzenlenen “10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali”, dünyanın dört bir yanından “Ben Masumum” temalı filmleri bir araya getiriyor.

Bu filmleri oluşturanları izleyici ile buluşturarak; sosyo-kültürel hayatın zenginleştirilmesine, sinema sanatının farklı kültürlerle tanışmasına aracılık ediliyor.

10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nde gösterimler her yıl olduğu gibi Türk ve dünya sinemasından seçilmiş, ana temaları “Adalet” olan filmlerden oluşurken, “Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması”nda 8, “Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması”nda 10 film yarışacak. “Dünyanın Damarları”, “Ektiğimiz Tohumlar”, “Kolektif Suç”, “Teslimiyet”, “Uyuşturucu Kuryesi Çocuklar”, “Yabancı”, “Yaşamak” ve “Yaşlı Kadın”dan oluşan uzun metraj yarışma filmlerinin tamamı Türkiye’de ilk kez sinemaseverlerle buluşurken, “Yaşamak” dünya prömiyerini festival kapsamında yapacak.

“Uzun Metraj Film Yarışması” jürisi, ödüllü filmlerin yönetmeni ve yapımcısı Leena Yadav’ın başkanlığında Ömür Atay, Rodd Rathjen, Alin Taşçıyan ve Tuba Ünsal’dan oluşacak. “Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması”ndaki filmler ise başkanlığını yönetmen Ruth Gabriel’in üstlendiği, Vuslat Saraçoğlu ve Alican Yücesoy‘un da yer aldığı jüri tarafından değerlendirilecek.

Dünya sinemasından beş örneğin yer alacağı “Adalet Terazisi” bölümünde, adalet temalı kısa filmlerin izleyiciyle buluşacak ve kısa film yönetmenleriyle söyleşiler programın önemli bir parçasını oluşturacak. Film endüstrisinin buluşmasını sağlayacak endüstri günleri “VisionIST”te, endüstrideki gelişmeler tanıtılacak ve iletişim toplantıları yapılacak.

“VisionIST”, hızla gelişen endüstride farklı kuşaklardan gelen ulusal ve uluslararası meslek profesyonellerinin birbirini tanıması, iletişim kurması ve bu şekilde üretimlerine katkı hedefiyle 21-22 Kasım 2020 tarihlerinde gerçekleşecek. Bu yıl da öğrenci jürisinin yer alacağı 10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, 26 Kasım’a kadar sinemaseverleri ağırlayacak.

Detaylı program ve biletler için TIKLAYINIZ