Çiçero 18 Ocak’ta Vizyonda!

İkinci Dünya Savaşı devam ederken, savaşın kaderini değiştiren; Ankara’daki İngiliz Büyükelçiliği’nde uşak olarak görev yapan kod adı Çiçero olan İlyas Bazna İngiltere’nin gizli belge ve bilgilerini Almanya’ya sızdırmasının nefes kesen öyküsü 18 Ocak’ta izleyici ile buluşuyor.

Yapımcılığını Ayla ve MÜSLÜM ile gişe rekorları kıran Mustafa Uslu’nun üstlendiği ÇİÇERO, Türk sinema tarihinde bir casus hikâyesi ile ilke imza atıyor ve T4 isimli bir uygulama ile Nazilerin kendi halkına ve çocuklara da üstün ırk yaratmak için neler yaptıklarını da anlatıyor.

Serdar Akar’ın yönettiği Çiçero’nun başrollerini Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik paylaşıyor. Adolf Hitler’den Winston Churchill’e filmin tüm ana karakterlerinin yer aldığı, grafik sanatçısı Koray Güler tarafından tasarlanan afişte, Çiçero’nun İstanbul’da yaşayan ailesinden küçük oğlu dikkat çekiyor. Filmde ayrıca, Ertan Saban, Tamer Levent, Cem Kurtoğlu, Murat Garipağaoğlu, Mehmet Ulay, Altan Erkekli, Mehmet Esen, Selen Öztürk, Çiğdem Selışık Onat, Levent Ülgen, Açelya Özcan, Aylin Kılınçarslan ve Mehmet Ezel Özgün rol alıyor.