Ute Lemper “Marlene Dietrich ile Randevu” İle Zorlu PSM’de

Günümüzün en büyük kabare şarkıcılarından Ute Lemper, “Marlene Dietrich ile Randevu” gösterisi ile, 9 Şubat’ta Zorlu PSM’de..

Ute Lemper İlk olarak Andrew Lloyd Webber’in ünlü müzikali Cats‘in Viyana‘daki sahnesinde 1983 yılında dikkatleri çekti. Uluslararası çıkışını sağlayan müzikallerden sonra bir kabare yıldızı olarak tüm dünyada parladı. 30 yılı aşkın başarılarla dolu kariyerinde; Dans, tiyatro, kabare, sinema, yazı, resim ve müzik ile sanatın her dalında kendini gösterdi.

1988 yılında, bugünden tam 30 sene önce, Ute Lemper henüz kariyerinin başlarındayken “Cabaret”’deki performansı ile Moliere Ödülü‘nü aldıktan sonra, sinema ve müzik dünyasının en önemli yıldızlarından Marlene Dietrich ile kıyaslanmaya başlanır; bu durumdan büyük üzüntü duyan Ute, Marlene Dietrich’e bu üzüntüsünü ifade eden bir kart gönderir. Bu kart sonrasında iki yıldızın yaptığı 3 saatlik telefon konuşması, ‘Marlene ile Randevu’nun hikayesini yaratır.

Marlene Dietrich’in hayatını, işini ve stilini, Şair Rilke’ye olan aşkını, Almanya ile olan karmaşık ilişkisini, üzüntülerini ve sevinçlerini onun ağzından duymak… Ne kadar gizli bir hediye. Ute bize Marlene’in hikayesini, Berlin kabare yıllarından muhteşem Burt Bacharach işbirliklerine kadar hayatının tüm bölümlerinden müthiş şarkılarını söyleyerek anlatıyor.