Koro Dünyasının Efsane Topluluğu BİFO’da

BİFO, 20. yılını kutladığı 2018–2019 sezonunun son konserlerine imza atıyor. 25 Nisan’da İstanbul Lütfi Kıdrar ICEC’te gerçekleşecek Romantizmden Sonsuzluğa başlığını taşıyan konserimizde, daha önce de BİFO’ya konuk olan Alois Glassner yönetimindeki Salzburg Bach Korosu müzikseverlerle buluşacak…

Müzikte romantik dönemde yaşamış ve yalnızca başyapıtlarıyla değil aralarındaki rekabet ile de hafızalardan hiç silinmeyen iki büyük ustası, Bruckner ve Brahms’ın sonsuzluğa uzanan müzikleri bu konserde sizlerle buluşacak.

Gecede BİFO’nun konukları, koro dünyasının efsane topluluklarından biri olan Alois Glassner yönetimindeki Salzburg Bach Korosu ile koral müziğin yıldız solistlerinden İsveçli soprano Miah Persson, Macar mezzosoprano Dorottya Láng, geçtiğimiz sezon Paris Operası, Berlin Operası, Royal Opera House Londra gibi sahnelerde ayakta alkışlanmış olan Rame Lahaj ve Prag Operası’nın dünyaya kazandırdığı, halen Viyana Operası solistlerinden biri olarak ilgiyle izlenen basbariton Adam Plachetka olacak.