Genç Piyanist Evgeny Grinko’dan Türkiye Turnesi

İlk bestesini 16 yaşında iken üyesi olduğu bir punk grubu için yapan ve “Valse” adlı şarkısı ile gönüllerde taht kuran genç piyanist Evgeny Grinko, 21 – 26 Nisan tarihleri arasında Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Antalya ve Denizli‘yi kapsayan Türkiye turnesinde hayranları ile buluşacak.

Son olarak kayıtlarını İstanbul’da gerçekleştirdiği Silent Like Water adlı kısa albüm yayınlayan sanatçı bu kısa albümde Lev Knipper’in Polyushko Polye eserini Field adıyla yorumlamıştı. Dinleyenleri düşsel yolculuklara çıkaran tarzı ve duygusal bestelerle dolu iki albümü “Cinematic Melodies” ve “Winter Sunshine” ile kazandığı ünü, “Valse” adlı şarkısıyla pekiştiren sanatçı, bu şarkısıyla YouTube’da 10.000.000’dan fazla görüntülenme rekoru kırıyor.

Moskova’nın yakınında Zhukovsky adlı küçük bir kasabadan çıkan fakat kısa sürede adını tüm dünyaya duyuran genç piyanist, geniş bir keman ailesi ve akordeoncu 5 müzisyen ile sahne alıyor. Evgeny Grinko, konserlerinde piyano haricinde gitarda ve davulda da hünerlerini gösteriyor.