DOB Anadolu’yu Çin’e Taşıyor

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, üçüncü kez organize edilen “2018 Çin’de Türk Yılı”nın kapanış konseri, Devlet Opera ve Balesi tarafından Pekin’de bulunan Ulusal Gösteri Sanatları Merkezi (NCPA) sahnede olacak.

Şef Erol Erdinç yönetiminde; 6 DOB müdürlüğünün orkestra sanatçılarından oluşan Devlet Opera ve Balesi’nin karma orkestrası eşliğinde dünyaca ünlü tenor, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür ve Genel Sanat Yönetmeni Murat Karahan sahnede olacak.

Ülkemizin değerli bestekarlarından Hacı Arif Bey, Münir Nurettin Selçuk, Ahmet Adnan Saygun, Aşık Veysel, Neşet Ertaş’ın şarkı ve türküleri ile batıdan doğuya Anadolu Kültür ürünleri Anonim Halk Türkülerinin seslendirileceği konserde Özgür Adam İnanç’ın koreografisi ile Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu sanatçıları da Anadolu kültürünün yöre yöre folklorik adımlarını sahneye taşıyacak.

Konser; Çin’in başkenti Pekin’in en prestijli Kültür – Sanat Merkezi konumunda olan Tiananmen Meydanı’ındaki Ulusal Gösteri Sanatları Merkezi (NCPA) Concert Hall’de ücretsiz olarak yaklaşık iki bin seyirci ile gerçekleştirilecek.