BİFO Maraton Başlıyor!

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 2020’yi emin adımlarla ve hız kesmeden uğurluyor…

Borusan Klasik’te 29 Aralık-3 Ocak arası her gün saat 19.00’da yayınlanacak, müzikseverlerin büyük beğenisini kazanan konser kayıtlarında Leticia Moreno, Corinne Winters, Denis Kozhukhin, Katia & Marielle Labèque, Andreas Ottensamer ve Ailyn Pérez solist olarak yer alıyor.

Borusan Sanat, 29 Aralık 2020 Salı saat 19.00’da Borusan Klasik’te başlayacak bir radyo programına imza atıyor. 3 Ocak 2021 Pazar günü saat 19.00’a kadar sürecek bu maratonda her gün, çeşitli sezonlardan en beğenilen konserlerin kayıtları sunulacak.

29 Aralık’ta, Mozart ve Mahler’in yapıtlarından oluşan bir programla daha önce “Dâhiler İşbaşında” başlıklı konserimizde izleyicilerimizle buluşan şef Diego Matheuz ve kemancı Leticia Moreno; ardından 30 Aralık’ta Mussorgski, Berlioz ve Walton yorumlarıyla şef Ryan McAdams ve soprano Corinne Winters; 31 Aralık’ta Gürer Aykal yönetimindeki BİFO’nun piyanist Denis Kozhukhin’e eşlik ettiği maraton serisinde final 3 Ocak’ta gerçekleşecek.

Emin adımlarla 2020’nin uğurlandığı bu maratonda, yeni yılın ilk günü R. Strauss, Dessner ve Beethoven’ın yapıtlarından oluşan bir programla sürecek. “Labèque’lerle Bir Prömiyer” başlığını taşıyan konserin kaydında, müzikseverlerin favori piyano ikililerinden Katia ve Marielle Labèque yer alıyor. 2 Ocak’ta ise 2018’in Yeni Yıl Konseri’nin kaydı Borusan Klasik’te yine saat 19.00’da dinleyicileri bekleyecek. Bu konserde, Lorenzo Viotti yönetimindeki BİFO, klarnet sanatçısı Andreas Ottensamer’e eşlik etmiş, en sevilen yılbaşı klasiklerinin yanı sıra sürpriz yapıtlar izleyicilere unutulmaz dakikalar yaşatmıştı.

Maratonun son günü 3 Ocak’ta, yine bir Yeni Yıl Konseri kaydı saat 19.00’da Borusan Klasik’te olacak. 2019’un uğurlandığı bu konserde Sascha Goetzel yönetimindeki BİFO, soprano Ailyn Pérez’e eşlik etmişti. Bu unutulmaz konserin kaydı da, bu kez dinleyicilerin beğenisine sunulacak. BİFO Maraton serisinin tüm konserleri, Serhan Bali’nin sunumuyla Borusan Klasik’te!