Koleksiyonerlerin Yakın Markajındakı Cem Sağbil “Resister De La Nature Au Mythe” “Direnç-Doğadan Mitlerei” ile Paris 10. Bölge Belediye Binasında( Mairie Du Dix )

“Mitolojik Hikayeleri” kendine özgü biçimde heykellerine aktaran ünlü Heykeltraş Cem Sağbil, 2010 yılında Paris’ te açtığı kişisel sergisinden sonra “Resıster De La Nature Au Mythe” “Direnç-Doğadan Mitlerei” ile Paris 10. Bölge Belediye Binasında ( Mairie Du Dix ) 13 Haziran’ da ikinci kişisel sergisini açıyor.

Heykeltraş Cem Sağbil ‘Direnç- Doğadan Mitlere’ isimli sergisi için şunları söylüyor:

“Paris’te aynı yerde 2010’da bir kişisel sergim gerçekleşti. İki heykelim Faubourgh-Saint-Denis meydanında halen sergileniyor. On üç yıl sonra eserlerimle yeniden Paris’te olmak benim için çok büyük mutluluk… İnsanın var olabilmesi için geliştirdiği önemli özelliklerinden biri direnç göstermek. Bu ilk başlarda yaşama güdüsü ile doğaya karşı bir direnç iken zamanla doğaya karşı olan direnç hakimiyete ve ciddi bir sömürüye dönüşüyor. Bu kadar zarara rağmen doğa hala bize bütün ihtiyaçlarımızı ve güzelliklerini sunmakta ve bu mücadele nereye giderse gitsin doğa yolculuğuna devam edecek”