Genç Mimarlara Açık Çağrı!

Türkiye’nin yaratıcı genç mimarlarının katılımı için The Circle tarafından düzenlenen, 40 yaş ve altındaki genç mimarlar tarafından üretilen yenilikçi fikir ve projeleri kayıt altına almayı ve geniş kitlelerle buluşturmayı hedefleyen, GEMSS – Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi için açık çağrı başvuruları 21 Temmuz’da sona eriyor.

GEMSS’in 2019 seçkisi ve sergisi Sait Ali Köknar küratörlüğünde düzenlenecek. Seçki 5 Eylül – 12 Ekim tarihleri arasında The Circle’dan sonra, 1-30 Haziran 2020 tarihleri arasında Londra Mimarlık Festivali kapsamında RIBA’da sergilenecek.

GEMSS – Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi’nin multidisipliner seçici kurulu, mimarların yanı sıra mimarlık kültürüne katkıda bulunmuş sanatçılar, akademisyenler ve sektör temsilcilerinden oluşuyor.

GEMSS’in 2019 seçkisi, Hafriyat Grubu kurucularından Ressam Antonio Cosentino, CM Mimarlık Kurucusu Mimar Cem Sorguç, M+D Mimarlık Kurucu Ortağı Mimar Dürrin Süer, İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Kahvecioğlu, Tabanlıoğlu Architects Ortağı Mimar Murat Tabanlıoğlu, Hill International Başkan Yardımcısı Serdar Güçar ve İstanbul Bilgi Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zuhal Ulusoy’dan oluşan seçici kurul tarafından belirlenecek.