Evin Sanat Galerisi 25. Yılını Kutlamaya Hazırlanıyor!

1996 yılından beri Bebek’te sanat etkinliklerine devam eden Evin Sanat Galerisi 2021 ile beraber 25. yılını kutlamaya hazırlanıyor.

Sanat dünyasında sanatçının yanında yer alan bir galeri niyetiyle, Evin ve Ümit İyem tarafından kurulan Evin Sanat Galerisi;  faaliyet gösterdiği yıllar içerisinde Türkiye’de gelişen tüm sanatsal ve toplumsal olaylarla birlikte bünyesine kattığı yeniliklerle varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Kurulduğu günden beri devam ettirdiği misyonla, ülkemizde üretilen plastik sanatları sadece İstanbul da değil farklı illerde de sergiler gerçekleştirerek sanatseverlerle buluşturan Evin Sanat Galerisi, 25. yılında isimli sergi kapsamında Nuri İyem, Nasip İyem, Rahmi Aksungur, Cansen Ercan, Temür Köran, Ahmet Elhan, Hakan Gürsoytrak, Orhan Cem Çetin, Murat Germen, Zulal, Emin Turan, Setenay Alpsoy’un yeni eserleriyle, galerinin tarihinden notları ve anıları sanatseverlerle buluşturacak.

Geçen uzun yıllar içerisinde Evin Sanat Galerisi 200’ü aşkın sergi düzenlemiş ve 50’ye yakın sanatçının sergilerine ev sahipliği yapan Evin Sanat Galerisi, Türkiye sanatının usta isimlerinden Naile Akıncı, Mehmet Aksoy, Neş’e Erdok, Mehmet Güleryüz, Nedret Sekban, Mustafa Horasan gibi isimlerin yanı sıra son yıllarda üzerinden durduğu fotoğraf sanatının önemli isimlerinden Ahmet Elhan, Orhan Cem Çetin ve Murat Germen ile önemli projeler gerçekleştirdi.