Küçük Hayaller Göktürk’te Buluşuyor!

Bu yıl 21-22 Eylül tarihlerinde Adenpark Göktürk’te ilk kez gerçekleşecek olan “Küçük Hayaller Festivali”, hayalperest çocuklara unutamayacakları iki gün yaşatmaya hazırlanıyor.

Çocukların hayal güçlerini geliştirmeyi amaçlayan festival, çocukların oyun alanlarıyla ve sahne şovlarıyla doğanın ve eğlencenin sınırlarını aşmalarını sağlayacak. Festivalin etkinlik programında çocuklar, yer alan nitelikli atölyeler ile sanatsal yeteneklerini ve el işi becerilerini geliştirecek.

Her yaştan çocuğa hitap eden ve çocukların eğlenirken öğreneceği festivalin atölye programında; çocukların yaratıcılıklarını geliştirebileceği Lego yapımı atölyesi, sanatsal faaliyetlerine katkı sağlayacak müzik, dans ve drama atölyeleri, spor alışkanlığı kazandıracak koşu, kickboks ve penaltı atölyeleri, el işi becerilerini geliştirecek cam mozaik boyama ve takı atölyeleri, hayallerindeki mesleği keşfedebilecekleri robotik kodlama ve bilimsel deney atölyeleriyle birlikte çocukların doğa yaşamını deneyimleyeceği çiçek dikimi ve pony at çiftliği atölyeleri yer alıyor.

Atölyelerin yanı sıra festivalde birçok canlı müzik ve sahne performansı da yer alacak. Festival programında en dikkat çeken etkinlik; Beste Açar ve oğlu Rüzgar Haravon ilk kez sahne alması. Anne oğul festival sahnesinde Kayahan şarkılarıyla birlikte çocuk şarkılarını seslendirecek. Tan Sağtürk Akademi öğrencileri ise canlı müzik performansı sergilerken Sevilay ve Umut Oğuz’un tiyatro oyunları festival sahnesinde sergilenecek. Programda yer alan diğer gösteriler arasında; jimnastik, sihirbazlık ve çeşitli sirk şovları yer alacak.