Koleksiyonerlerin Vazgeçilmez Adresi: Kültür & Tarih Sohbetleri

Türkiye’nin entelektüel birikimine katkı sunan birbirinden değerli isimler uzun süredir emek ve çaba ile Kültür & Tarih Sohbetleri’nde bir araya geliyor.

Alanında uzman isimlerin ağırlandığı Kültür & Tarih Sohbetleri’nin mimarı ise Cengiz Özdemir ve Ozan Sağsöz.

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümü lisans ve yüksek lisans tamamlamasının ardından çeşitli mecralarda çalışmalarını sürdüren Cengiz Özdemir aynı zamanda İstanbul içerisinde kültürel ve tarihi mekânların ilgileleri ile buluşmasında da öncülük eden bir isim.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünden mezun olmasının ardından uzun süre İspanya’da yaşayan Ozan Sağsöz ise Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi yüksek lisansının ardından İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Doktora öğrencisi.

Bireysel alanlarının dışına çıkarak okuma, anlama ve hepsinden önemlisi de Türkiye’nin kadim kentlerinden İstanbul’un kültürel miraslarına sahip çıkmak adına başarılı girişimlere imza atan ikili, Kültür & Tarih Sohbetleri’nde de bir bütüne sesleniyor.

İsmail Gezgin, Cemal Kafadar, Saadet Özen, Rıza Yıldırım, Cornell H. Fleischer, Şevket Pamuk, Dücane Cündioğlu, Ayşe Zarakol, Oktay Özel, Ezel Akay gibi birbirinden usta isimleri ağırlayan Kültür & Tarih Sohbetleri izleyicisinden de destek bekliyor.

Siz de Patreon üzerinden Kültür & Tarih Sohbetleri’ne destek olabilir, iki yüzden fazla program ile Türkiye’nin düşünce dünyasına katkı sunan programın cesaretine ortak olabilirsiniz.