İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali Roma’ya Taşınıyor

İstanbul’74 tarafından düzenlenen ve 2010 yılından bu yana büyük ilgi gören Uluslararası İstanbul Sanat ve Kültür Festivali, ilk global edisyonunu Haziran ayında Roma‘da yapmaya hazırlanıyor.

Demet Müftüoğlu Eşeli ve Alphan Eşeli, dünyaca ünlü moda markası Fendi ailesinin dördüncü kuşaktan üyesi Delfina Delettrez Fendi ve döneminin en önemli İtalyan sanatçıları arasında gösterilen Nico Vascellari’nin ortak küratörlüğünde hayata geçecek olan IST. 19 ROME, üç gün boyunca şehrin farklı mekanlarında herkesin katılımına açık olarak düzenlenen ve farklı sanatsal ifade araçları ile alanında uzman isimleri bir araya getirecek.

Bu yıl “Hakikat Sonrası Çağda Sanatsal İfade” teması ile yola çıkan festival, içinde yaşadığımız sürekli değişim halindeki fiziksel ve dijital ortamlara odaklanarak, bizi çevreleyen yaşam alanlarındaki bu sürekli değişimin yaratıcı zihni ve onun sanatsal ürünlerini etkileme biçimlerini araştırmayı amaçlıyor. Gerçeklik ve simüle edilmiş gerçeklik arasındaki varoluşsal mücadele, festivalde günümüzün kültür ve sanat dünyasının önde gelen isimlerinin katılımıyla yorumlanacak.