Hayatınızı Değiştirmek İçin 2 Dakika Yeter!

Onlarca satır arasında kendinizi arıyorsanız, belki kelimelerden kelime seçip yine kendinizi tanımlamakta zorlanıyorsanız; iki dakikanızı ayırarak tüm kitapları rafa kaldırabilirsiniz.

Kişisel gelişim kitaplarının ilk öğüdüdür; sevmek. Kendini sevmek, işini sevmek, hayatını sevmek, sahip olduklarını sevmek…

Sonra ikinci öğüt gelir; kabul. Kendini kabul, hayatını kabul, sahip olduklarını kabul ve hatta olanı, olduğu gibi kabul.

Geçebilirseniz iki aşamayı, üçüncü öğüt gelir; aksiyon almak. Değiştirmek istediklerini, hayattan beklediklerini sırala ve başla.

Ve devamında, uzun bir süreç başlar ki, siz hayatınızda olmak istediğiniz ‘siz’ ile aranızdaki açığı kapatmak için çabalar durursunuz.

Kişisel gelişim kitaplarından ‘benlik’ ararken, yaşamayı unutan; kendimize uzaktan bakalım derken, suretimize el sallayan tuhaf bir ruh haline büründüğümüz şu günlerde, ‘nerede yanlış yapıyorum?’ sorunuzun cevabı bir isim var desem?

Kimden mi bahsediyorum; Kaan Albayrak’tan elbette. Bütün bunları size yalnızca iki dakikada öğretebilir. Üstelik, yalnızca dans ederek…

Muazzam dans etmesi, bedenine hakimiyeti ve tekniği bir tarafa; oryantal dans için nasıl ‘aksiyon’ aldığını, dans ederken ne kadar ‘sevgi’ dolu olduğunu, işini ne kadar ‘sevdiği’ni, kendini dansla ifade ederken nasıl olduğu gibi ‘kabul’ ettiğini, sahip olduklarına olan ‘minnet’ini… Yalnızca izleyin.

Hayat enerjisinin sizi bambaşka bir yere hızla ışınlayacağından eminim.

İyi seyirler…

E. İlkay Yaprak