Yaralarım Aşktandır 5 Haziran’da Atlas 1948 Sahnesi’nde

Nazan Kesal’ın usta oyunculuğu ile sahnede devleştiği Yaralarım Aşktandır, 5 Haziran’da Atlas 1948’de İran’ın güçlü kadın şairi Furuğ Ferruhzad’ı sahneye taşıyor.

Film festivalleri ve vizyon filmlerinin yanı sıra konserler ve sahne performanslarının da vazgeçilmez salonu Atlas 1948, merakla beklenen tiyatro oyunlarına da ev sahipliği yapıyor.

Şebnem İşigüzel’in kaleme aldığı ve Berfin Zenderlioğlu’nun yönettiği Nazan Kesal’ın sahnede devleştiği tek kişilik oyun “Yaralarım Aşktandır”, İran şiirinin isyânkar sesi Füruğ Ferruhzad’ın nefesini tiyatro severlere yeniden hissettiriyor.

Prodüksiyonunu Poyraz Yapım’ın üstlendiği oyunda, aynı iklimde açıp solan hepimizin hikâyesi anlatılıyor. Baskı altında yaşayanların, hep eksik bulunanların ve her şeye rağmen yaşamaya devam edip sözünü esirgemeyenlerin hikâyesi… Toprağa emanet edilmeyi bekleyen, ölüsüne bile tahammül edilemeyen, Füruğ Ferruhzad kendi arafında ömrünün şiirini yazacak ve aklınızdan çıkmayacak sözler fısıldamak üzere sahnede olacak. Furuğ hepimize cesaret vermeye, “Kuş ölür, sen uçuşu hatırla“ demeye geliyor.