Teessür K! Kültüral Performing Arts’ta

Antik Yunan Tragedya Yazarı Euripides’in eseri Medea’dan yola çıkarak yeniden yorumlanan ve sanatseverin büyük beğenisini kazanan Teessür, Levent Sanayi Mahallesi’ndeki sahne sanatları merkezi K! Kültüral Performing Arts‘ta izleyicisi ile buluşmaya devam ediyor.

Yunan Mitolojisi’nin emsalsiz kadını Medea ile Yason’un hikayesini farklı bir dille seyirciye aktaran Teessür’de kudretli ve sınırsız yetenekli, gözü kara bir kadın olan Medea, bugünün kadınına uyarlanarak işleniyor.


Hassasiyetleri sıra dışı biçimde yoğun, son derece güçlü ancak bir o kadar da kırılgan Medea, tüm büyük travmalarının ve belirleyici bir hastalığı tetikleyen bir terkedilişinin ardından bir yeniden doğuşa hazırlanıyor. Gerçek zamanlı bir beyin oyunu olan Teessür, bir kurtuluş hikayesi. Edebiyat, oyunculuk, performans, video art, müzik, dans ve enstalasyonu içinde barındıran Teessür, seyircinin kalbine dokunan kapsamlı bir “didişme” ve “renkli” bir oyun alanı.

Yönetmen koltuğunda Ilgın Sönmez‘in oturduğu Teessür’de, Nihan Büyükağaç, Ahmet Uz, Taner Rumeli, Gülru Pekdemir, Dicle Alkan, Kübra Balcan, Mesut Yılmaz, Pınar Ünsal, Mehmet Şeker rol alıyor.