Pembe Konağın Gelinleri Online Yayınlanacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı, bu hafta da 10 Mayıs Pazar günü İBB Şehir Tiyatroları’nın daha önce sahnelediği “Pembe Konağın Gelinleri” oyununu Youtube kanalında sanatseverler ile buluşturacak.

İBB Şehir Tiyatroları’nda ilk kez 1999 yılında sahnelenen oyun 10 Mayıs Pazar günü saat 15.00’te İBB Şehir Tiyatroları ve İBB Kültür Sanat adresinden izlenebilecek.

PEMBE KONAĞIN GELİNLERİ

Satış işlemleri süren bir konakta, konağın son gelini Suzan ile eskici Antranik karşılaşırlar. Değişik karakterlerde ve ilginç davranışları olan konağın gelinleri üzerine konuşan bu ikili, bir yanıyla da onların yaşadıklarını, düşüncelerini canlandırırlar. İstanbul`un ve ülkenin toplumsal ve değer değişimini sunan oyun, insanların süreç içindeki yaklaşımlarını da sorguluyor. Gülsün Siren’in yazdığı, Engin Gürmen’in yönettiği oyunda, Zihni Göktay ve Funda Postacı rol alıyor.

HER PAZAR FARKLI BİR OYUN

İBB Şehir Tiyatroları’nın Mayıs ayı programı, her hafta farklı bir belgesel-film gösterimlerini çocuklar ve yetişkinler için daha önce sahnelenmiş Şehir Tiyatroları’nın arşivinde yer alan oyunların yanı sıra, yine çocuklar için masallar ve atölye çalışmaları “Evde Kültür Sanat” programı ile sanatseverlerle buluşturacak.

Liste ise şöyle:

Yedi Kocalı Hürmüz – 17 Mayıs 2020 Pazar15:00

İstanbul Efendisi – 24 Mayıs 2020 Pazar15:00

Surname 2010 – 31 Mayıs 2020 Pazar15:00