Ahmet Kaya ‘Hep Sonradan’ İle İlk Kez Tiyatro Sahnesinde!

Türkiye’de özgün müziğin sevilen ve güçlü ismi Ahmet Kaya; 9 Ocak’tan itibaren, hayatından kesitlerinde sahneye aktarılacağı ‘Hep Sonradan’ isimli müzikli tiyatro oyunuyla hayranları ile buluşacak.

Paris’te sürgünde yaşayan Salih’in, hastalığından dolayı çocukluk arkadaşı olan Ahmet Kaya’yı ve müziklerini unutmama, hatırlama çabası üzerinden çarpıcı bir hikayeleştirme ile sahneye aktarılacak olan ‘Hep Sonradan’ Kardeş Türküler’in canlı seslendireceği Ahmet Kaya şarkıları ile yeni yıla damga vuracak.


Yakın tarihe dair toplumsal hafızayı güncelleyen ve hem bu hafızaya hem de Ahmet Kaya şahsında diğer sürgün hikayelerine de bir saygı duruşu sunan ‘Hep Sonradan’ hikayelere şarkıların tanıklık ettiği fakat sahne dili bakımından müzikal de olmayan bir “ilk” olma özelliği taşıyor.

2016’dan bu yana üzerinde çalışılan ‘Hep Sonradan’ın senaryo ekibinde Leyla ile Mecnun dizisinden tanıdığımız Funda Alp ismi dikkat çekerken, Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya da yazar ekibine fikirsel anlamda destek verdi.

‘Hep Sonradan’ın oyuncu ekibinde, Cüneyt Yalaz, Elit Andaç Çam, Ahmet Melih Yılmaz, Saim Güveloğlu, Ferya Soysal ve Banu Açıkdeniz gibi deneyimli oyuncular yer alıyor.

Oyun,