Yeni Bir Deneyim: ‘Bir Şifa Bağımlısının İtirafları’

2020’nin son günlerinde yayın hayatına başlayan GAİN, farklı ve özgün içerikleri ile kısa sürede kendine has bir izleyici kitlesine ulaşmayı başardı. Türkiye’nin yeni nesil video içerik platformu GAİN’in aktüel belgesel serilerinden ‘Bir Şifa Bağımlısının İtirafları’ ise en dikkat çeken içeriklerinden birisi oldu.

Gün geçtikçe sosyal medyanın da etkisi ile popülerleşen ‘şifa’ konusuna odaklanan seri kapsamında kitabın da yazarı olan Ela Başak Atakan kendi ağzından “şifa bağımlısı’’ olma serüvenini ve uğradığı şifa duraklarını samimi bir dille seyirciyle paylaşılıyor.

Kızının çare yok denilen hastalığına tedavi bulmak için rotasını alternatif tıp dünyasına çeviren ve giderek bir şifa bağımlısına dönüşen Ela Başak Atakan, bu yolculuğunda şifayı bulmak için arşınladığı yollar ve kapısını çaldığı bütün yöntemler detaylarıyla izleyiciye sunuluyor.

Yönetmenliğini deneyimli ve başarılı yönetmen Caner Özyurtlu’nun üstlendiği belgesel serisinde, yogadan şaman ayinlerine, nefes terapisinden sülük tedavisine, aile diziminden ayurvedik beslenmeye denenebilecek her şey deneniyor.

Yaşadığı süreci ve serüveni ” Hem inanıyorum hem inanmıyorum, hem de şüphe duyuyorum. Hep birlikte madalyonun her iki tarafına da bakıp uzmanlara danışalım istiyorum’’ sözleriyle ifade eden Atakan’ın aynı samimiyetle ve bütün detaylarıyla ekrana aktarılan belgeseli ‘Bir Şifa Bağımlısının İtirafları’ yeni bölümleri ile her Pazar GAİN’de!