Şarkını Söyle 2 Filminin Beklenen Fragmanı Yayında

llumination’ın başarılı animasyon serisi büyük hayaller ve muhteşem, hit şarkılarla birlikte geri dönüyor. Hevesli koala Buster Moon ve yıldızlarla dolu hayvan sanatçıları, dünyanın pırıltılı eğlence başkentinde bugüne kadarki en göz kamaştırıcı sahne şovlarını hazırlıyor. Tek bir sorun vardır: Önce efsanevi müzik ikonu Bono’nun canlandırdığı dünyanın en münzevi rock yıldızını kendilerine katılması için ikna etmeleri gerekir.

Buster ve ekibi, New Moon Tiyatrosunu yerel bir başarıya ulaştırmıştır ama Buster’ın gözleri daha büyük ödüldedir; Muhteşem Redshore şehrindeki Crystal Tower Tiyatrosu’nda yeni bir gösteri sergilemek.

Ama Buster ile bezgin anne domuz Rosita, rockçı oklu kirpi Ash, samimi goril Johnny, utangaç fil Meena ve elbette olağanüstü domuz provokatörü Gunter’dan oluşan ekibi, hiçbir bağlantıları olmadığı için acımasız kurt Jimmy Crystal tarafından yönetilen dünyaca ünlü Crystal Entertainment’ın ofislerine gizlice girmek zorunda kalır.

Bay Crystal’ın dikkatini çekmek için umutsuz bir çabayla Gunter bir anda acayip bir fikir ortaya atar. Buster da hemen onaylar. Yeni gösterilerinde aslan rock yıldızı Clay Calloway’in yer alacağını vaat ederler. Ama sorun şudur ki Buster 10 yıl önce karısını kaybettikten sonra kendisini dünyadan soyutlayan ve o günden beri hiçbir yerde görülmeyen Clay’le hiç tanışmamıştır. Daha da kötüsü Buster, Bay Crystal’in kendisine yalan söylenmesi yerine birini binadan aşağı atmayı tercih eden bencil bir gangster olduğunun farkında değildir.

Gunter, Buster’ın dünya dışı teatral şaheserini hayal etmesine yardım ederken ve Bay Crystal’ın baskısı ve (kötü tehditleri) artarken Rosita’nın gösterideki başrolü silinir ve Grammy ödüllü Halsey tarafından canlandırılan Bay Crystal’ın şımarık kızı Porsha’ya verilir. Buster, gösteriyi ve hayatını umutsuzca kurtarmak amacıyla Clay’i bulmak ve sahneye dönmesi için ikna etmek üzere yola çıkar. Hayatının en büyük başarısı olmak üzere başlayan hayal, müziğin en kırık kalbi bile onaracak güce sahip olduğunun duygusal bir anımsatıcısı olur.

Şarkını Söyle 2’nin yazarı ve yönetmeni yine yapımcı Garth Jennings, filmin yapımcısı, Illumination’ın kurucusu ve CEO’su Chris Meledandri ve Janet Healy.

Şarkını Söyle 2, çok sayıda klasik rock ve pop hit şarkılarla şaşırtıcı performanslar, nefes kesen yetenekler, Illumination’ın imzası olan mizah ve duyguyu bir araya getirerek yılın koşulsuz iyi hissettiren bir sinema olayına dönüşüyor.