“Kapı Açık” Film Programı Mucizeler’le Bitiyor!

İstanbul Modern Sinema, Türk Tuborg A.Ş’nin katkılarıyla hazırlanan Japonya’dan İtalya’ya farklı coğrafyalarda geçen “Kapı Açık” film programı, 25 – 30 Haziran tarihlerinde yayınlanacak olan Mucizeler filmi ile son bulacak.

Farklı coğrafyalara ait hikayeleri izleyiciler ile buluşturan seçki, kapının ötesindeki gerçeklikle yüzleşmenin, sosyal ilişki kavramının yeni anlamlar kazandığı bu günleri de yansıtan durumlara bakıyor.

MUCİZELER (LE MERAVIGLIE), 2014

Gösterim tarihi: 25 – 30 Haziran 2020

Oyuncular: Monica Belluci, Alba Rohrwacher, Margarete Tiesel

Cannes’da Jüri Özel ödülüne layık görülen Alice Rohrwacher’in ikinci filmi Mucizeler, odağına, ırak bir köyde arıcılıkla geçinen bir aileyi ve bilhassa o ailenin 12 yaşındaki kızı Gelsomina’yı alıyor. Kötü niyetli olmamasına rağmen kolay sinirlenebilen, kendisi de adeta bir arı gibi çok çalışarak ailesini geçindirmeye uğraşan babasına yardım eden Gelsomina, ailesini para ödülü ile lüks bir gemi seyahati vaat eden bir TV yarışma programına yazdırıyor.

Ailenin para derdine çare olmak ve biraz da kendini göstermek adına yaptığı bu hamle, tüm ailenin hayatını değiştirecek, hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.