Devrim Yakut “Gün Batımına Birkaç Gün Kala” ile Ödüle Uzandı!

Usta tiyatrocu Devrim Yakut’a bir doğum günü hediyesi de Nice International Film Festival’inden geldi. Yakut, “Gün Batımına Birkaç Gün Kala” ile ödüle uzandı!

Yiğit Küçükkibar’ın senaryosunu kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda oturduğu Gün Batımına Birkaç Gün Kala, Babasının katiliyle yüzleşmek için şehre gelen Ali’nin İhsan ile karşılaşmasının ardından hayatın en karanlık noktalarına yolculuğunu merkeze alıyor.

Uğur Güneş‘in hem yapımcı hem de oyuncu olarak yer aldığı filmde usta isme Serkan Ercan, Alaz Demir ve Devrim Yakut eşlik ediyor.

Dünya prömiyerini Atlas 1948 Sineması’nda gerçekleştiren Gün Batımına Birkaç Gün Kala, 11. Boğaziçi Film Festivali’nde; “En İyi Yapımcı”, “En İyi Senaryo”, “En İyi Erkek Oyuncu” ve “En İyi Kurgu” ödüllerinin sahibi olmuştu. Türkiye’deki festivallerin ardından bağımsız sinemacılara desteği ile bilinen Nice International Film Festival’den de ödülle döndü.

Filmde Fatma karakterine hayat veren Devrim Yakut, güçlü oyunculuğu ile ayakta alkışlanırken En İyi Kadın Oyuncu Ödülü‘nün de sahibi oldu.

Gün Batımına Birkaç Gün Kala festivalde;

  • Best Picture of the Festival – Festivalin En İyi Filmi
  • Best Foreign Language Feature Film – Yabancı Dilde En iyi Film
  • Outstanding Actor in a Foreign Language Film – Yabancı Dilde En İyi Erkek Oyuncu / Uğur Güneş
  • Outstanding Actress in a Foreign Language Film – Yabancı Dilde En İyi Kadın Oyuncu / Devrim Yakut
  • Best Edition of a Foreign Language Film – Yabancı Film, En İyi Kurgu / Umut Sakallıoğlu

dallarında aday gösterilmişti.