Adana Altın Koza Jürisi Belli Oldu

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından, bu yıl 26’ıncısı düzenlenecek olan Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması‘nın jüri üyeleri açıklandı.

23-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan film festivalinin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın jüri başkanlığını İtalya ve Türkiye’de başarılı çalışmalara imza atan Serra Yılmaz üstlendi. Diğer jüri üyeleri ise, Yönetmen İlksen Başarır, oyuncu Öykü Karayel, senarist ve yapımcı Emine Yıldırım, müzisyen Aytekin Ataş, görüntü yönetmeni Soykut Turan ile sinema yazarı Uğur Vardan olacak.

Festivalde bu yıl yarışacak olan filmler; Barış Atay imzalı Aden, Burak Çevik’in yönettiği Aidiyet, Semih Kaplanoğlu’nun son filmi Bağlılık – Aslı, Nihat Durak imzası taşıyan Kapı, Eylem Kaplan’ın yönettiği Kovan, Pelin Esmer’in iddialı filmi Kral Lear, Ali Aydın’ın yönettiği Kronoloji, Kıvanç Sezer’in filmi Küçük Şeyler, Cenk Ertürk’ün yönettiği Nuh Tepesi, Köken Ergün’ün imzasını taşıyan Şehitler ve Cihan Sağlam’ın yönettiği Uzun Zaman Önce.

Altın Koza ödülleri 28 Eylül’de düzenlenecek olan törende sahiplerini bulacak.