Zuhal Konsept Akasya’da Dünya Caz Günü Kutlaması

Zuhal Konsept Akasya bünyesindeki Tamirane, Tattoom Gallery ve Kırmızı Kedi Kitabevi; 30 Nisan Dünya Caz Günü’nü dolu dolu bir programla kutluyor!

10 senedir “Morning Jazz Sessions” serileriyle ve konserlerle, 7’den 77’e herkesi caz müzikle buluşturan Tamirane ile Akasya’da birçok marka ve deneyimi bir araya getiren Zuhal Müzik ve Tamirane’nin de bir parçası olduğu Zuhal Konsept Akasya; Herbie Hancock’un caz müzik için “Özgürlüğü hissetmek, tam da o anı yaşadığını anlamak…” diyerek, 2011 yılında UNESCO ile birlikte ilan ettiği Dünya Caz Günü’nü gün boyu süren çok özel bir etkinlik programıyla kutluyor.

Tamirane, 30 Nisan Salı günü Akasya sahnesinde, sesiyle büyülendiğimiz Jehan Barbur’u, müzik severlerle buluşturuyor. Jehan Barbur, en sevilen şarkılarını ve yıllardan beri süre gelen ve herkesin hayatında farklı bir hatırası ve etkisi olan türküleri, yeniden yorumladığı son albümü “Ürkerek Söylerim”den seslendireceği parçalarıyla eşsiz bir konser yaşatmaya geliyor.

30 Nisan Dünya Caz Günü kapsamında Zuhal Konsept Akasya’daki Kırmızı Kedi Kitabevi’nde saat 16.00’da cazla ilgili benzersiz bir sohbetin gerçekleşeceği “Murat Beşer ve Feridun Ertaşkan’la Caz Üzerine Söyleşi”, Tattoom Gallery’de 16.30’da enstrümanlarınızın üzerine dilediğiniz yazıyı yazdırabileceğiniz ya da geçici dövme yaptırabileceğiniz “Custom Your Soul” etkinliğiyle devam ediyor olacak. Saat 19.30’da “Onur Ataman’la Caz Atölyeleri” ve 20.30’da ise saksafonda Önder Mutlu ve piyanoda Yüce Akın’ın eşlik edeceği “Jazz Dinletisi” ile Zuhal Müzik’te caz dolu bir gün geçirmeye hazır ol!

Program:

16.00 / “Murat Beşer &Feridun Ertaşkan’la Caz Üzerine Söyleşi” @ Kırmızı Kedi Kitabevi

16.30 / “Custom Your Soul” @ Tattoom Gallery

19.30 / “Onur Ataman’la Caz Atölyeleri” @ Zuhal Müzik

20.30 / Jazz Dinletisi , Saksafon: Önder Mutlu – Piyano: Yüce Akın @ Zuhal Müzik

21.30 / Jehan Barbur Konseri @ Tamirane