İstanbul Festivali, 21 Temmuz – 6 Ağustos tarihlerinde Festival Park Yenikapı’da!

2022 yılında 1 milyon 140 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapan, etkinlik dünyasına Türkiye’nin en uzun soluklu ve en geniş kapsamlı festivali olarak damgasını vuran İstanbul Festivali, bu sene de hafızalardan silinmeyecek bir festivale imza atmaya hazırlanıyor. 17 günde 36 sanatçının sahne alacağı festival, İBB Kültür AŞ iş birliğiyle Festival Park Yenikapı’da gerçekleşecek.

Türkiye’nin en sevilen sanatçılarının sahne alacağı, en ünlü gamer’ların katılacağı heyecan dolu espor turnuvalarına ev sahipliği yapacak olan, birbirinden eğlenceli gösteriler, yaratıcı çocuk atölyeleri, benzersiz lezzetler ve sahne şovlarının yer alacağı İstanbul Festivali, 21 Temmuz Cuma günü 16.00’da kapılarını açacak.

Türkiye’nin en büyük festival sahnesi, İstanbullulara unutulmaz bir yaz yaşatacak

İstanbul Festivali sahnesi, kurulan 600 m2 led ekran teknolojisi ve iskele sistemi ile bugüne kadar Türkiye’de gerçekleşen özel festivaller arasındaki en büyük görüntü yüzeyine sahip sahne olma özelliğini taşıyor. İstanbul Festivali sahnesi 600’e yakın ışık ve 100’den fazla hoparlör kullanılarak en iyi şov ve ses kalitesi için uzman prodüksiyon ekipleri tarafından tasarlandı.

Tek bilette sınırsız eğlence!

Bu sene Trendyol Yemek Ana Sponsorluğu’nda gerçekleşecek olan En’lerin Festivali İstanbul Festivali’nde konserlerin yanı sıra, Espor, Çocuk Atölyeleri, Genç Sahne ve Lezzetler olmak üzere 4 ayrı ünite de yer alacak. Sipay’in Fintek Sponsoru olarak yer aldığı festivale gelen tüm ziyaretçiler festival süresince tüm ödemelerini kolayca yapabilecek. “Kültür-sanat ve eğlence herkes için erişilebilir olmalı” fikrinden yola çıkılarak projelendirilen İstanbul Festivali ziyaretçileri bu yıl da tek festival bileti ile alan içinde yer alan tüm etkinliklerden faydalanabilecek.

Oyunseverler bir araya gelecek!

2022’de yaklaşık 500 metrekarelik bir alanda binlerce oyun ve espor meraklısını ağırlayan alan, bu yıl yaklaşık 10 katına çıkarak 5000 metrekarelik bir alanda oyun severleri bir araya getirmeye hazırlanıyor.

İstanbul Festivali espor alanı, bu yıl ayrıca dünyanın en büyük cosplay şampiyonalarından birine ev sahipliği yapacak. Cosplay alanında dünyadan birçok ünlü ismin de onur konuğu olarak katılacağı şampiyona, 29-30 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Point Blank ve Zula oyunlarının Türkiye finallerinin İstanbul Festivali Espor sahnesinden canlı olarak gerçekleştirileceği festivalde, 17 gün boyunca oyun ve espor meraklılarının çok yakından tanıdığı ve ilgiyle takip ettiği birçok influencer alanda olacak.

Ayrıca oyun severlerin 150 bilgisayardan aynı anda katılım sağlayacağı ve 24 saat aralıksız devam edecek LAN partileri de İstanbul Festivali heyecanının bir parçası olacak.

Mini konserler, dans ve çeşitli atölyeler Genç Sahne’de!

Mini konserler, tiyatro, dans, performans sanatları, kids zumba, sihirbaz ve jonglör gösterileri, bilim partileri ve çok daha fazlası en renkli sahnelerin festivali İstanbul Festivali’nde!

Zumba Günü olarak belirlenen 1 Ağustos tarihinde, 16.00’dan itibaren, konser saatine kadar genç sahnede zumba, strongnation ve zumba kids dersleri gerçekleştirilecek.

Ardından ana sahnede Edis konserinden hemen önce Zumba Türkiye Rekor Denemesi’ne imza atılacak.

Yeme-içme alanları, çocuk oyun alanı ve atölyeler İstanbulluları bekliyor!

İstanbul’un en sevilen ve en ünlü markalarından sokak lezzetlerine kadar pek çok seçenek, sıcak ve soğuk servislerle, 6.500 m2 alan üzerinde konumlandırılmış lezzetler alanında, gün boyu süren eğlencenin mola noktaları olacak.

Bilim, sanat, doğa, yemek atölyelerinden, oyun parkurlarına ve makinelerine 1.100 m2 alanda, her yaştan çocuğun ilgisini çekecek, yaratıcılığını geliştirecek en renkli etkinlikler İstanbul Festivali’nde yer alacak.