Gümüşlük Festivali Akademisi 2020 Başvuruları Başladı!

Muğla’nın Bodrum ilçesini yaz aylarında müziğin ve ritmin ahengi ile birleştiren Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali 2020 başvuruları açıldı.

Birbirinden usta isimleri sahnede ağırlayan ve hayranları ile buluşturan festival aynı zamanda virtüözlerden ustalık dersleri alan genç müzisyenlerin ufuklarını ve tecrübelerini geliştiren bir ‘okul’ olma özelliği de taşıyor.

2006 yılından bu yana akademide, piyano, keman, viyolonsel, flüt, arp, orkestra şefliği, şan, kompozisyon ve gitar dallarında masterclasslar verilirken, Akademi öğrencilerine yurtdışında tam zamanlı eğitim görme imkânı da sağlıyor.

Suda, Taşta, Kumda, Dibeklihan ve Aktur konserleri ile dinleyicilerine unutulmaz bir müzik keyfi yaşatan festivalin 2020 programı da merakla bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl açılışını dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay‘ın yaptığı ve Hollanda’ndan Tayvan’a İsrail’den Norveç’e uzanan geniş bir yelpazeden sanatçıları Gümüşlük’te ağırlayan; 10 ana konser, 2 caz konseri ve 4 masterclass öğrenci konserin yer aldığı festivalde, Chopin, Mozart, Liszt, Bach, Rachmaninoff ve Debussy gibi usta sanatçıların eserleri icra edildi.

Bu yıl da Viyolonsel, Keman, Piyano, Viyola ve Kontrabas öğrencileri için açılacak özel sınıflara son başvuru tarihi 30 Mayıs 2020 olarak belirlendi.

Detalı Bilgi İçin TIKLAYINIZ