Renklerin Sırrı Çini Sergisi 3 Mart’a Kadar Nevmekân Sahil’de

Manevi değerlerimizi çini sanatıyla birleştiren, modern yaşamın koşturmacasında yitirdiğimiz renkleri, kokuları ve İstanbul’un dokusunu kendi ateşinde demleyerek sanatseverler ile buluşturan Emel Basut Gemici, Renklerin Sırrı Çini Sergisi ile 3 Mart’a kadar Nevmekân Sahil’de!

“Günlük ya da ömürlük hırslar bizi tutsak etmesin diye, yarın ne olacak korkusu yüzünden bugünümüzü harcamayalım diye, durmak lazım bazen anın tadını çıkarmak…” sözleri ile martısı, güvercini, balığı, kedisini bir araya toplayan Gemici, grifons.com’un sorularını yanıtladı.

  • Sesler, gemiler, vapurlar, telaşımız ve biz. Hepsini bir sergide topladınız. Serginin temasını oluşturduktan sonra nasıl çalıştınız?

Eserlerimizi kısa sürede ve yoğun bir çalışma ile tamamladık. Tek parça karolar üzerine, teknik olarak detaylandırdık. Tüm eserlerimiz Kütahya’da fırınlandı ve izleyicisi buluştu.

  • Hem öğrencilerinizle hem de hayranlarınızla bu sergiyi paylaşmak nasıl bir duygu?

Tabi ki muhteşem bir duygu. Birazcık farkındalık yaratabilseydim, birazcık etraflarına ve İstanbul’a bakabilmelerini sağlayabildiysem ne mutlu bana. Tek istediğim bu.