Murat Palta’yla El Yazmalarından İlham Minyatürler

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, “Hafıza-i Beşer” sergisi kapsamında düzenlediği Murat Palta Minyatür Atölyesi ile hem sergideki figürlerin reprodüksiyonları meraklılarıyla buluşturuyor hem de el yazmalarındaki kolektif yaklaşımı tartışmaya açılıyor.

Pera Müzesi Öğrenme Programları tarafından programlanan, yazmaların görsel dünyasına odaklanan renkli ve keyifli atölyede, Murat Palta yürütücülüğünde öncelikle, “Hafıza-i Beşer” sergisi sanatçıyla birlikte gezilecek. Acaibu’l-Mahlukat çizimleri gibi farklı minyatürlerin reprodüksiyonlarının üretileceği çalışmada katılımcılar, aynı zamanda minyatür sanatı ve el yazmalarındaki kolektif yaklaşımın prensipleri hakkında bilgi edinme fırsatı da bulacaklar.

Minyatür sanatına ve bu geleneksel üretime modern bir perspektiften yaklaşan çalışmalara ilgi duyan yetişkinlere yönelik hazırlanan “El Yazmalarının İzinde Sanatçı Atölyesi: Murat Palta”, 8 Şubat Cumartesi günü saat 14.00-16.00 arasında İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nün ikinci katındaki Arka Oda’da gerçekleşecek.

Sınırlı sayıdaki yeri olan atölye için rezervasyon alınmayacak, kaçırmayın!