McArt Awards 2020 Çağdaş Sanat Yarışması Kazananları Açıklandı!

Pandemiden olumsuz etkilenen sanatçıları desteklemek amacıyla UniqExpo, McArt.Ist ve TTLC Sanat Danışmanlığı önderliğinde organize edilen McArt Awards 2020 Çağdaş Sanat Yarışması, resim, heykel, fotoğraf ve dijital sanat başlıkları altında dört ayrı kategoride gerçekleştirildi.Çağdaş sanat alanında yaratılmak istenilen farklılık ve farkındalık çalışmaları ile Türkiye’nin dört bir yanından yeni nesil multi disipliner sanatçılar bir araya getirildi. 

FSSEM (Faruk Saraç MYO Sürekli Eğitim Merkezi) Koordinatörü Yeşim Tokcan moderatörlüğünde gerçekleşen McArt Awards 2020 Çağdaş Sanat Yarışması’nda jüri koltuğunda, Ressam ve Eğitimci Recep Çiftçi, Sanatçı ve Heykeltraş Serdar Kaynak, MPozitif Ajans Başkanı Muzaffer Malkoç, TTLC Kurucusu Dr. Gizem Tatlıcı yer aldı. Resim, heykel, fotoğraf ve dijital sanat başlıkları altında değerlendirilen eserler arasından dört sanatçı, maddi ödülün yanı sıra, kişisel sergi ayrıcalığıyla ödüllendirildi. 

Resim kategorisinde “İsimsiz” adlı eseriyle Enes Ali Sağdıç, heykel kategorisinde “Akvaryum” adlı eseriyle Barkın Coşkun, fotoğraf kategorisinde “Kavuşma” adlı eseriyle Mehmet Akkuş ve dijital sanat kategorisinde “Karanlığın İçinde” adlı eseriyle Uğur Doğaner kazanan isimler oldu. Ödül alan sanatçıların eserlerinden oluşan bir seçki, Art.Ist Sauna Sanat Pazaryeri’ne tanıtım desteği veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş. ev sahipliğinde 2021 yılında Taksim Sanat’ta özel bir sergiyle İstanbullular ile buluşacak. 

Çağdaş Sanatın Erişilebilir Adresi; Art.Ist Sauna Sanat Pazaryeri

Sanatın her alanında farklı sesleri, ifade biçimlerini sergilemek üzere yapısal süreci başlatılan Art.Ist Sauna Sanat Pazaryeri projesi,ilk “Sanat Pazaryeri” teması ile 21 Aralık itibariyle sanatseverler ile buluşacak. Art.Ist Sauna Sanat Pazaryeri her alanda üretim yapan sanatçıları bir araya getiriyor.