Emre Ezelli Dichotomy İle 22 Viyana’da!

Bir İki Delilik projesi ile dikkatleri üzerine çeken sanatçı Emre Ezelli, dördüncü kişisel sergisi Dichotomy’i, Weißgerberlände 22 Viyana’da sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

İlk defa Yunan Filozof Zeno tarafından kullanılan ve hareketin matematiksel bir formülle imkansızlığını açıklamaya çalışan bir paradoks olarak kullanılan Dikotomi, aynı zamanda kararsızlık ve zıtlık hislerini açıklamak için de kullanılır. Bu duygu bozukluğu kişilerin hiçbir zaman anı yaşayamamasına neden olur, çünkü bu kişiler daima diğer seçenekleri düşünür ve bitmek bilmeyen bir rahatsızlık içinde olurlar.

Ezelli Dikotomi’yi, “Önceki işlerimde olduğu gibi yine atık malzemelerle çalıştım ve bu kez değişik özelliklere sahip kağıtlar seçtim. Bu kağıtlar kitap ve dergilerden topladığım görsellerle bir araya gelerek kolajlar oluşturuyor. Bu kolajlarda gördüğümüz karakterlerin ise her birinin farklı bir hikayesi var. Bu hikayeler benim günlük hayatımda karşılaştığım olaylardan, kişilerden, okuduğum kitaplardan, veya izlediğim tiyatro ve sinema sahnelerinden ilham alıyor. Eserlerdeki metinleri ise nostaljik bir etiket makinesi kullanarak bastım.” sözleri ile anlatıyor.