Daniel Gastaud: Doğanın ve Şiirin Sanatçısı

Sanat dünyasında adından sıkça söz ettiren Daniel Gastaud, 1958 yılında Clermont-Ferrand, Fransa’da doğdu. Beaux-Arts‘ta aldığı sanat eğitimi ile kariyerine sağlam bir başlangıç yapan Gastaud, 1976-1978 yılları arasında 41 adet grup ve solo sergi ile dikkatleri üzerine çekti. Sanat hayatına, 1978’de Clermont-Ferrand’da kurduğu Galerie Gastaud ile devam eden sanatçı, halen başarılı ve dikkat çeken işlere imza atmaya devam ediyor.

Doğadan, özellikle kuşlardan ilham alan Gastaud’un tüyleri kullanarak yaptığı eserler, özgürlüğün ve kurtuluşun sembolü olarak dikkat çeker. Bu eserler, görsel olarak etkileyici olmalarının yanı sıra derin anlamlar da içerir. Gastaud, farklı sanat biçimlerini bir araya getirerek benzersiz eserler yaratır​.

ŞİİR ve SANATIN BULUŞMASI
Daniel Gastaud, sadece bir ressam değil, aynı zamanda tutkulu bir şair. Şiirlerinde kullandığı duygusal ve düşündürücü dil hem sanat eserleriyle uyum içinde hem de Gastaud’un eserlerine ayrı bir derinlik ve anlam katıyor.

EDEN Gallery’de yer alan son sergisi ile de büyük beğeni toplayan sanatçı, açılışta hayranları ile de buluştu.

Galeride yer alan eserlerde ise özellikle Mısır ve Anadolu esintileri, Harem benzerliği dikkat çekti. Farklı tonları, dokusu ve görsel şöleni ile kendisine bir kez daha hayran bırakan usta Gastaud’un eserlerini incelemek için EDEN Gallery web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.