Çevrimiçi Yarıyıl Sanat Okulu 25 Ocak’ta Başlıyor!

İstanbul Modern, 25 Ocak-12 Şubat tarihleri arasında, okulların yarıyıl tatilinde çocuklara sanat dolu bir program sunuyor. “Çocuklara Çevrimiçi Yarıyıl Sanat Okulu” farklı kavramlara odaklanan on atölye çalışmasını içeriyor. Programa çevrimiçi katılan çocuklar müze uzmanlarıyla birlikte sanat çalışmaları gerçekleştiriyor. Atölye çalışmaları 10.00- 11.00 saatlerinde 4-7 yaş grubu çocuklar ve 11.30-12.30 saatlerinde 8-12 yaş grubu çocuklar için düzenleniyor.

Atölye çalışmaları, müzenin “Selma Gürbüz: Dünya Diye Bir Yer” sergisi, “Şakir Eczacıbaşı: Seçilmiş Anlar” sergisi, yeni koleksiyon sergisi, “Şimdinin Peşinde” ya da “Sanatçı ve Zamanı” sanal koleksiyon sergisinden gösterimle başlıyor.

Çocuklar bu gösterimde, sanat yapıtlarını müze uzmanlarıyla birlikte çözümleyerek sanat tarihinden örneklerin ele alındığı bir sunuma katılıyor. Ardından çocuklar, müze uzmanının canlı olarak paylaşacağı sanat etkinliğini izlerken kendi sanat çalışmalarını yaratıyor. Sanat çalışmalarında her evde kolaylıkla bulunabilen nesne ve malzemeler kullanılıyor.

Program kapsamında düzenlenen atölyelerden beşine kayıt yaptıranlara avantajlı katılım koşulu ve katılım belgesi sunuluyor.

Detaylı bilgi ve kayıt için TIKLAYINIZ