Canlı Renkler, Özgün Desenler: ‘Onun Çizgileri’

Türkiye’de ve yurt dışında başarılı çalışmalara imza atan K. Muzaffer Gençer, birbirinden canlı renkler ve özgün desenlerle oluşturduğu ‘Onun Çizgileri’ sergisi ile 01 – 30 Eylül tarihleri arasında Trump Art Gallery’de (TAG) sanatseverlerle buluşacak.

K. Muzaffer Gençer, içindeki duyguları dışa vuran ekspresyonist tarzdaki çalışmaları, farklı renk seçenekleri, kuvvetli fırça darbeleri ve yer yer de fovizm etkisiyle oluşturduğu eserleri için ‘Çizgilerimi seviyorum’ diyor ve şöyle devam ediyor: “Bütün çizgiler birçok şey ifade eder ve hepsi güzeldir, özeldir, birleştiricidir. Her şeyin kendine has çizgisi vardır, değiştirilemez. Anlamı farklı, şekli farklıdır. Çizgiler seçilen yoldur. Bir avuç çizgiden tablolarım meydana gelir ve ben çizgilerimi seviyorum. Onlar benim yaşamımın aynası, mutluluğumun ve acılarımın anısı. Onlar benim hayat bilgimin tek kanıtı.”

Resim yapmaya çocukluğunda başlayan Gençer, resmin özgünlüğünün ve sınırsızlığının hayatı güzelleştirdiğini belirtiyor. Sanatçının eserlerinde yarattığı desenler Amerika’da sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılıyor.