Tarihin Unutulmaz Aşklarına Göz Atmak İster Misiniz?

Milattan önce yaşamış Mısır Kraliçesi Cleopatra’dan, Hollywood’un unutulmaz ismi Marilyn Monroe’ya, felsefeyle yoğrulmuş bir aşk yaşayan Simone de Beauvoir’e, edebiyat dünyasının çok konuşulanları Tomris Uyar-Cemal Süreyya-Turgut Uyar ve Edip Cansever, idealist aşıklar John Lennon ve Yoko Ono, mavi gözlü dev Nazım Hikmet’in Piraye ve Vera aşkları, Grace Kelly ve Prens Rainier birlikteliğine kadar pek çok ismin acı, tutku, ayrılık ve buluşmaya sahne olan aşkları tek bir kitapta toplandı.

Nihan Bayram’ın kaleminden, Hürriyet Kitap etiketiyle yayımlanan ‘Ün, Aşk ve Diğerleri’ aynı zamanda yazarın ilk kitabı.

Kitabın önsözünde Mehmet Yılmaz, ‘Ün, Aşk ve Diğerleri’ ni şöyle anlatıyor; “Romanlardaki ideal ama kurgusal aşk ile gerçekten yaşanmış aşklar arasında nasıl büyük paralellikler bulunduğunu okuyunca şaşıracaksınız. Bu kitabı okuduktan sonra sizde kalacak en önemli iz ise o büyük insanların yaşadığı aşklar ile kendi yaşadığınız aşk arasındaki şaşırtıcı benzerlik olacak. Çünkü aşk insana özgü bir duygu ve işin içinde duygular olunca şöhretli – şöhretsiz ayrımı anlamını hızla yitiriyor”