Mümine Yıldız İkinci Kitabı Kâşif İle Raflarda

İlk kitabı “İnce Hayat” ile kısa sürede çok satanlar listesinde yerini akan Mümine Yıldız‘ın ikinci kitabı Kâşif, Tuti Kitap etiketi ile raflarda yerini aldı.

Yazarın sıcak ve samimiyete dayalı üslubuyla kaleme aldığı kitap, İskoçya’dan İstanbul’a, İstanbul’dan Diyarbakır’a kadar uzanan geniş bir coğrafyada geçiyor.

Mümine Yıldız bu yeni kitabında mânevî yolculuğu için harekete geçen bir insanın yaşayıp hissettikleri üzerinde duruyor. Bu yönüyle Kâşif, okuyucularına psikolojik gözlemler için de keyifli bir zemin sağlıyor.
Kâşif, açtığı pencere ile zorlukların içinde kolaylığı bulmayı, şükrün tadına varmayı, vefanın ne olduğunu hatırlayıp hatırlatmayı okuyucunun gündemine sunuyor.

Sevilen yazar Mümine Yıldız’ın bu yeni eseri, kişisel yolculuğunda asla vazgeçmeden ilerleyenlerin tutkulu hikâyesini anlatıyor.

Mümine Yıldız, son eseri Kâşif’i şu sözlerle tanımlıyor; “Bu kitap, tamamlanmak üzere kayıp parçasını arayan tüm ruhların hikayesidir. Öğrenmek için, gelişmek için, daha çok sevmek daha çok muhabbet için yaşıyoruz belki cümle şeyi. Nitekim tüm bu ortaya çıkan bağlantılarla içinde olduğum örüntüye ve asıl olarak o örüntünün sahibine hayran ve hayran oluyorum yeniden.”